Naszą współpracę zaczynamy od spotkań indywidualnych (czasem jest to jedno spotkanie z każdą osobą, czasem więcej). Celem tych spotkań jest, abyście mieli czas i przestrzeń do bezpiecznego wyrażenia swoich emocji i doprecyzowania tego, na czym najbardziej Wam zależy. Ważną częścią tych spotkań jest również zbudowanie gotowości do przyjrzenia się perspektywie drugiej osoby.

Następnie spotykamy się razem. Wy rozmawiacie, a ja jestem Waszym wsparciem. Pomagam Wam w tym, żebyście byli usłyszani tak, jak chcecie i żebyście usłyszeli drugą osobę tak, jak ona tego chce. Tworzę przestrzeń do bezpiecznego szukania rozwiązania, które będzie satysfakcjonujące dla Was obojga. Jestem tłumaczem, bywam pomocą w wyrażeniu (a następnie wyciszeniu) emocji, dbam o to, by każda osoba mogła wypowiedzieć się w pełni. A na koniec uczestniczę w formułowaniu rozwiązania, aby było ono rzeczywiście możliwe do zrealizowania.

Spotkania trwają 75 minut.

W swojej pracy opieram się przede wszystkim na tym, co wypracował i czego uczył dr Marshall Rosenberg, twórca Porozumienia bez Przemocy, laureat wielu nagród za budowanie pokoju między ludźmi.